Holt Challenge Inc. Competitive Tenpins for Bowlers of all abilities

2014 Holt Challenge Teams

AUSTRALIAN CAPITAL TERRITORY
Restricted Team
  Men     Women
1 ABBEY Peter 1 BOERSMA Dianne *
2 DYER Alan * 2 DAVIS Jenny
3 HICKEY Lance 3 DENNIS Cheryl
4 MAKINS Richard 4 STAIER Debbie
5 ROOTS Nicholas 5 TUBB Shirleen
6 ROUSELL Peter 6 VAN DER MEER Debbie
7 7 HAWKES Lyn
Mgr Mgr
Classic Team
  Men     Women
1 ELLISS Brad * 1 BILLINGHAM Sandy
2 GRAHAM Mark 2 ELLISS Tracey-Lee
3 ROUSELL Chris 3 GOOCH Tracey
4 WAYLING Mat 4 WATTS Sherri
Mgr Mgr
FUSION
Restricted Team
  Men     Women
1 COOK Brad 1 HARVEY Robyn
2 COSTELLO Jamie 2 HAYES Lynne
3 FOSTER Mark 3 HUMPHREY Rhiannon
4 McGREGOR Lyndon 4 HUXLEY Carol
5 RUANE Beau 5 LANE Anna
6 RUSSELL Rick 6 LUM Helen
7 WALKER Murray 7
Mgr Ray Vandine Mgr
Classic Team
  Men     Women
1 FEATHERSTONE Jason 1 HAWKES Lyn
2 FRAGOMELI Piero 2 INCE Leonie
3 KITLEY Rodney 3 PITCHFORD Marilyn
4 KRINK Andrew 4 SWAN Tillie
Mgr Mgr Ray Vandine
NEW SOUTH WALES
Restricted Team
  Men     Women
1 ARCHER Stephen 1 ARCHER Dallas
2 DAVIS Ray 2 COOK Kim
3 HENRY John 3 COOK Vikki *
4 MARDEL Joshua 4 INCE Kerry
5 McKAY Robert 5 McKAY June
6 PRINCE Daniel 6 MURPHY Sharon
7 SPENDER Phil * 7 OATES Sonja
Mgr Alan Swan Mgr Brian Van Der Meer
Classic Team
  Men     Women
1 COHEN Bob * 1 ARCHER Dallas
2 FAIRBAIRN Steven 2 INCE Kerry
3 HARRIS Dean 3 SHARWOOD Hendrika *
4 PRINCE Daniel 4 VAN DER MEER Debbie
Mgr Alan Swan Mgr Brian Van Der Meer
NORTH QUEENSLAND
Restricted Team
  Men     Women
1 BAKER Heath 1 BAKER Heather
2 BENARTO Leon 2 BILSTON Emily
3 HALL Darran * 3 BLINKHORN Cheryl
4 MEIKLE Anthony 4 MEIKLE Casie
5 MEIKLE Troy 5 PITCHFORD Marilyn
6 MURPHY Troy 6 MURPHY Melinda
7 7
Mgr Mgr
Classic Team
  Men     Women
1 BAKER Heath 1 BILSTON Emily *
2 HALL Darran * 2 CARNEY Kimberly
3 MEIKLE Anthony 3 MEIKLE Casie
4 MURPHY Troy 4 WATTS Dee
Mgr Mgr
NORTHERN TERRITORY
Restricted Team
  Men     Women
1 COOPER Lenny 1 BURTON Marion
2 LI Daven * 2 COWAN Cherylynn
3 McLAREN Michael 3 COWAN Darcey
4 OCAMPO Lito 4 MARRIOTT Janet
5 RADNELL Mark 5 MATHESON Janine
6 STRANGWAYS Matthew 6 PROMMANEE Vorada *
7 7
Mgr Mgr
Classic Team
  Men     Women
1 DEVERAUX David * 1 COWAN Cherylynn
2 McMILLAN Rory 2 MATHESON Janine
3 STRANGWAYS Matthew 3 PROMMANEE Vorada
4 YOON Gordon 4 TAYLOR Anja *
Mgr Mgr
SOUTH AUSTRALIA
Restricted Team
  Men     Women
1 COTTON Ben 1 BARLOW Cassie
2 DALE Alan 2 COCK Kerry
3 HILL Jarrod 3 DALE Carolyn
4 LESCAI Mike 4 KELLY Kate
5 LOWNSBOROUGH Mark * 5 STRICKLAND Julie
6 WALLMAN David 6 TURNER Pam *
7 MORRIS Scott 7
Mgr Mgr
Classic Team
  Men     Women
1 BARLOW Ben 1 BARLOW Cassie
2 DWYER Cameron 2 COCK Kerry
3 MANUEL Craig 3 JOHNSON Lauren *
4 MILES Scott * 4 KELLY Kate
Mgr Mgr
SOUTH QUEENSLAND
Restricted Team
  Men     Women
1 CRAGG Steven * 1 GILL Karen *
2 FLOOD Clayton 2 HANSEN Amber
3 WILSON Greg 3 PARENTE Lisa
4 ELVIN Neil 4 SORENSEN Norina
5 WOOLER Michael 5 SWAN Tillie
6 CHENEY Daniel 6 WARD Leisa
7 MITCHELL Douglas 7 WATTS Dee
Mgr Mgr
Classic Team
  Men     Women
1 FLEWELLEN Brett 1 GILL Karen
2 MILLS Bryce * 2 PARENTE Lisa
3 WILSON Greg 3 WARD Leisa
4 WOOLER Michael 4 WILSON Kathy *
Mgr Mgr
TASMANIA
Restricted Team
  Men     Women
1 ARNOL Garry 1 BACKHOUSE Diane
2 BROOMHALL Adrian 2 GUNN Krystal
3 BROWN Clint * 3 KNAGGS Lisa
4 OXFORD Brett 4 MARTIN Donna
5 STEED Jeremy 5 ROWE Tania *
6 TABRETT Martin 6 STANLEY Teresa
7 WOODBERRY Luke 7 TABRETT Sue
Mgr
Classic Team
  Men     Women
1 BROWN Clint * 1 BAKER Heather
2 CHUNG Timothy 2 MARTIN Donna
3 HAYES Stephen 3 ROWE Tania *
4 SMITH Steven 4 STANLEY Teresa
Mgr Mgr
VICTORIA
Restricted Team
  Men     Women
1 AXEN Rick 1 ADDICOAT Tanya
2 BRAY Chris 2 AXEN Annette
3 KNORR Lindsay * 3 BROADBENT Tracy
4 PETRIS George 4 HOLT Chris
5 PLUNKETT Paul 5 KENT Jeanette
6 SCHMIDT Ashley 6 WEBSTER Pauline *
7 TOMASINSKI Joe 7 WHEELER Sue
Mgr Rick Reeves & Jason Webster Mgr Vanessa Pappin & Judy Wright
Classic Team
  Men     Women
1 CULLEN Andrew * 1 KENT Jeanette
2 MORISON Brendan 2 PAPPIN Vanessa
3 PAPPIN Tony 3 WEBSTER Pauline
4 WEBSTER Jason 4 WRIGHT Judy *
Mgr David Kent & Connor Kent Mgr Darrell Holt & Connor Kent
WESTERN AUSTRALIA
Restricted Team
  Men     Women
1 BROWNING Rob 1 CAMISA Krystie
2 KING Liam 2 CHARRY Kerrie
3 KING Steve 3 FRANCIS Angela
4 PIETROWIEC Nathan 4 INCE Leonie
5 CHARRY Damien 5 PIETROWIEC Suzie
6 STEVENSON Paul 6 GUNN Michelle
7 7
Mgr Richard Palma
Classic Team
  Men     Women
1 BROWNING Rob 1 CAMISA Krystie
2 KING Liam 2 KENNEDY Rebecca
3 KING Steve 3 GUNN Michelle
4 4
Mgr Mgr
* denotes zone Masters Representative

Print Friendly
Comments (1) Trackbacks (0)
  1. Hi Peter, Jeff and all the tournament crew.

    Could you please get my congratulations to all of the bowlers for this years Challange – both the Classic side and the Restricted side – especially “Team SQ”.

    Please remind everyone of my quote about this tournament – “Old friendships strengthen and New friendships forged”. Have fun everyone and hopefully I’ll see you soon.

    Yours in Bowling, all the best,
    Danny “Speedbump” Simpson.


Leave a comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Trackbacks are disabled.